Przedszkole Publiczne w TułowicachPrzedszkole Publiczne w Tułowicach

DENTOBUS w przedszkolu

Drodzy rodzice, 

w ramach bezpłatnego programu jest możliwość przyjazdu do przedszkola mobilnego gabinetu stomatologicznego wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt, w którym przeprowadzone zostanie badanie kontrolne (wizyta profilaktyczna).

W Dentobusie pracuje doświadczony personel medyczny, wdrożone są maksymalnie bezpieczne procedury dezynfekcyjne. 

Rodzice, którzy chcą by dziecko skorzystało z wizyty proszeni są o podpisanie zgody ODTZgoda Dentobus bez ustawy. przedszkole odt.odt (25,92KB) PDFZgoda Dentobus bez ustawy. przedszkole odt.pdf (396,86KB)

i dostarczenie jej do wychowawcy. Druk zgody można pobrać także u wychowawców lub u dyrektora. 

 

PROCEDURA POSTĘPOWANIA HIGIENICZNEGO W Gabinecie Stomatologicznym ( DENTOBUSIE) PODACZAS PANDEMII                               

1.GABINET STOMATOLOGICZNY PRZYGOTOWANY DO PODJĘCIA OPIEKI NAD DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ SZKOLNĄ – ZDEZYNFEKOWANY ŚRODKAMI P/WIRUSOWYMI, w tym powierzchnie płaskie, meble, stolik zabiegowy, sprzęt medyczny , wszystkie akcesoria znajdujące  się się w zabudowie, klamki, uchwyty.

2.LEKARZ STOMATOLOG WRAZ Z PERSONELEM POMOCNICZYM ROZPOCZYNAJAC  PRACĘ W GABINECIE  ZAKŁADA  ODZIEŻ OCHRONNĄ  NA CZAS PRACY tj. komplety flizelinowe jednorazowe, maseczki, przyłbice,  gogle, rękawiczki jednorazowe

•      GABINET DEZYNFEKOWANY  jest po każdym pacjencie środkami do szybkiej dezynfekcji

•      1X W CIAGU DNIA ( PO ZAKOŃCZONEJ PRACY) GABINET JEST ZAMGŁAWIANY  ŚRODKAMI DEZYNFEKCYJNYMI DZIAŁAJĄCMI NA WIRUSY ( karty charakterystyki dostępne w  gabinecie).

3. GABINET ZAOPATRZONY JEST  W ŚRODKI DEZYNFEKCYJNE DO RĄK ORAZ POWIERZCHNI.

4.GABINET WYPOSAŻONY JEST W ODZIEŻ OCHRONY OSOBISTEJ  FARTUCHY FLIZELINOWE, MASECZKI, RĘKAWICZKI, PRZYŁBICE, GOGLE  A TAKŻE JEDNORAZOWE  OCHRONIACZE NA BUTY

5. GABINET BĘDZIE SYSTEMATYCZNIE  WIETRZONY, DENTOBUS ( CZĘŚĆ GABINETOWA JEST WYPOSAŻONA W WYSOKIEJ KLASY WENTYLACJĘ i WYCIĄGI MECHANICZNE)

                                                                          

PROCEDURY DOTYCZĄCE OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ  W MOBILNYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM ( DENTOBUSIE ) W CZASIE PANDEMII ZGODNIE Z WYTYCZNYMI KRAJOWYCH  KONSULTANTÓW

Wyposażenie gabinetu STOMATOLOGICZNEGO w środki dezynfekcyjne do dezynfekcji powierzchni, środki do dezynfekcji rąk, rękawice jednorazowe, maseczki z filtrem FFP2 oraz FFP3, okulary ochronne lub przyłbice, fartuchy barierowe.

•       W czasie świadczeń profilaktycznych i  leczniczych  personel medyczny poza rutynowymi czynnościami higieny rąk powinien zastosować środki ochrony osobistej: maska chirurgiczna, okulary ochronne lub przyłbice, rękawice, jednorazowy fartuch flizelinowy.

•       W trakcie udzielania świadczeń w gabinecie powinien przebywać tylko 1 uczeń (pacjent), który dezynfekuje ręce niezwłocznie po wejściu do gabinetu ( DOZOWNIK BEZDOTYKOWY WRAZ Z PŁYNEM NA WYPOSAŻENIU DENTOBUSU)

•       Uczeń ( pacjent ) wchodząc do Gabinetu Stomatologicznego, musi wejść w maseczce zasłaniającej nos i usta, następnie ma mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym  dezynfekuje ręce i siada na fotelu zabiegowym.

•       Na prośbę personelu medycznego ściąga maseczkę i przepłukuje jamę ustną roztworem  płynu z chlorheksydyną ( działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe)

•       Po zakończonym zabiegu pacjent zakłada maseczkę i wychodzi do strefy  szkolnej, realizując zasady poruszania się po placówce szkolnej.

•       Obowiązuje częste wietrzenie gabinetu, po każdej klasie.

 

Opracował: kierownik podmiotu leczniczego

Data
19 czerwca
środa
Newsletter
Kalendarz